„GEZE” sumināja savu ilggadējo direktori: Brigitei Vesterei-Alberei (Brigitte Vöster-Alber) paliek 80

52 garus gadus Brigite Vestere-Albere (Brigitte Vöster-Alber), būdama rīkotājdirektore un sabiedrības līdzdibinātāja, vadīja „GEZE” – uzņēmumu, kas ir durvju, logu un drošības tehnikas jomas speciālists. Sava ģimenes uzņēmuma meistarību viņa vadīja jau piektajā paaudzē un, pateicoties savai nenogurdināmajai apņēmībai un tālredzīgajai virzībai, viņa spēja attīstīt uzņēmumu līdz tagadējiem apmēriem. Kopš 2021. gada Vestere-Alberes kundze ir uzņēmuma „GEZE” uzraudzības padomes locekle. 23. martā Brigite Vestere-Albere (Brigitte Vöster-Alber) svinēja savu 80.  dzimšanas dienu.

Kad Brigite Vestere-Albere 1968. gadā no sava vectēva Reinholda Vestera (Reinhold Vöster) pārņēma ģimenes uzņēmumu, viņa, būdama jauna sieviete, bija liels izņēmums Vācijas direktoru un uzņēmumu vadītāju vidū. Četru bērnu māte un aktīva uzņēmēja – tāda viņa palika ilgi. Par savu dzīvi kā uzņēmējai ģimenes uzņēmumā šā vārda dubultā nozīmē pati Brigite Vestere-Albere saka: „Es zināju, ko nozīmē, ja tev uzticēts būt par vienīgo ģimenes uzņēmuma vadītāju. Man vajadzēja prast orientēties un spēt sevi apliecināt dzimtā, kur dominē vīrieši. Katrs gads pats par sevi ir bijis aizraujošs, bet katra gada beigās es vienmēr domāju, ka tieši šis bija aizraujošākais gads. Un kopš esmu „GEZE” uzraudzības padomes priekšsēdētāja, nekas daudz no tā nav mainījies”.

Es zināju, ko nozīmē, ja tev uzticēts būt par vienīgo ģimenes uzņēmuma vadītāju. Man vajadzēja prast orientēties un spēt sevi apliecināt dzimtā, kur dominē vīrieši. Katrs gads pats par sevi ir bijis aizraujošs, bet katra gada beigās es vienmēr domāju, ka tieši šis bija aizraujošākais gads. Un kopš esmu „GEZE” uzraudzības padomes priekšsēdētāja, nekas daudz no tā nav mainījies.

Brigite Vestere-Albere, „GEZE” GmbH uzraudzības padomes priekšsēdētāja
GFS 2022. gada jūnijs

23. martā Brigite Vestere-Albere (Brigitte Vöster-Alber) svinēja savu 80.  dzimšanas dienu. © Sebastian Berger / GEZE GmbH

Vairāk nekā 50 gados, uzņemoties atbildību par ģimenes uzņēmumu, Vestere-Alberes kundze attīstīja „GEZE” par veiksmīgu uzņēmumu gan nacionālā, gan arī starptautiskā līmenī. Par tehnisko jomu atbildīgs bija viņas vīrs Hermanis Albers (Hermann Alber), arī uzņēmuma vadībā viņš bija viņas pusē. Šajā laikā uzņēmums no manuālo durvju un logu risinājumu ražotāja izveidojās par saistīto ēku sistēmu ražotāju. 37 meitassabiedrības, vairāk nekā 3000 darbinieku visā pasaulē un neskaitāmi apbalvojumi, piemēram, Bādenes-Virtembergas (Baden-Württemberg) pavalsts ordenis par nopelniem un Krusts par nopelniem Vācijas Federatīvās Republikas labā (Bundesverdienstkreuz), kā arī fotouzņēmums ekonomikas un tirdzniecības izdevuma „Handelsblatt” Slavas zālē (Hall of Fame) runā paši par sevi.

Brigite Vestere-Albere tikai pirms trim gadiem atkāpās no uzņēmuma vadības un nodeva uzņēmuma vadību nākamajai paaudzei. Būdama uzraudzības padomes priekšsēdētāja, viņa joprojām ir uzņēmuma stratēģiskā konsultante. „Es vienmēr cenšos domāt ar skatu nākotnē. Pieredze ir dārgums, taču dažu lēmumu pieņemšanā tā var kļūt arī par šķērsli ceļā. Es necenšos pārāk orientēties uz pagātni“, saka Vestere-Alberes kundze un viņa tā arī dzīvo.

Es vienmēr cenšos domāt ar skatu nākotnē. Pieredze ir dārgums, taču dažu lēmumu pieņemšanā tā var kļūt arī par šķērsli ceļā. Es necenšos pārāk orientēties uz pagātni.

Brigite Vestere-Albere, „GEZE” GmbH uzraudzības padomes priekšsēdētāja