GEZE risinājumi komfortam, bezbarjeru piekļuvei un dizainam Rīgas Nacionālajā bibliotēkā (Latvija)

Latvijas skaistās galvaspilsētas centrā iespaidīgās Nacionālās bibliotēkas ēka fasāde atspoguļojas upē. Gunnar Birkerts Architects un Gelzis-Smith/Arhetips projektētā ēka paceļas gandrīz majestātiskā kalna virsotnes formā. Priekšējā fasāde ir pārklāta ar stiklu un atspoguļo upes ūdeni uz zemes.

Latvijas Nacionālā bibliotēka

Rygos nacionalinė biblioteka Latvijoje

Šajā neparastajā grāmatu plauktā ir aptuveni 7000 grāmatu 50 valodās no visas pasaules.

Latvijas Nacionālajā bibliotēkā atrodas grāmatu kolekcija 600 000 kvadrātpēdu platībā, un tā bija gatava sabiedriskai lietošanai 2014. gadā pēc piecu gadu būvniecības perioda. Bibliotēkas grāmatu krājums šodien ietver vairāk nekā 5 miljonu vienību, tostarp apmēram 18 000 manuskriptu no 14. gadsimta līdz mūsdienām. Nacionālā bibliotēka ir Latvijas bibliotēku darbības teorētiskās izpētes un praktiskas analīzes centrs, kas nodrošina Latvijas Republikas Saeimu ar bibliotēkas un informācijas pakalpojumiem.

Sadarbība un kvalitatīvi produkti ir panākumu atslēga

Slimdrive SL NT ieejas durvis

Lieliskās dubultās bīdāmās stikla durvis ēkas ieejā ir aprīkotas ar GEZE Slimdrive SL NT.

Latvijā vietējais GEZE tirdzniecības inženieris Gvido Mušperts ir cieši sadarbojies ar arhitektiem, lai nodrošinātu nepieciešamos risinājumus gan komforta, gan bezbarjeru piekļuves un dizaina jumās.

Lieliskās dubultās bīdāmās stikla durvis ēkas ieejā ir aprīkotas ar GEZE Slimdrive SL NT. Kustības noteikšanas sensori nodrošina, ka durvis automātiski atveras, tuvojoties apmeklētājiem. Durvis, protams, ir aprīkotas arī ar drošības sensoriem atbilstoši standarta EN 16005 prasībām.

“Šī ir publiski pieejama ēka, ko izmanto visu vecuma grupu cilvēki,” stāsta Gvido Musperts, “ir ļoti svarīgi, lai cilvēki, ejot pa automātiskajām durvīm, justos gan gaidīti, gan droši.” Uzņēmumā GEZE mēs vienmēr nodrošinām, ka risinājums atbilst augstākajam cilvēku drošības līmenim saskaņā ar standarta EN 16005 prasībām. Lai gan durvju konstrukcijai ir jāiekļaujas atvērtajā un gaišajā ēkas vidē, arī durvju piedziņu stabilitātei un izturībai ir jābūt visaugstākajā līmenī. Risinājumos, ko esam nodrošinājuši Nacionālajā bibliotēkā, durvis tiek izmantotas ļoti bieži, un šeit GEZE piedziņas ir patiesi uzticamas.  

Visā ēkā uz durvīm ir uzstādīti arī daudzi GEZE durvju aizvērēji. Tie ir uzstādīti uz stikla durvīm no gaiteņiem mazākās biroja telpās un daudzajās lasītavās. Durvju aizvērēji TS 4000, kā arī TS 5000 ISM tiek uzstādīti uz vienvērtnes un divvērtņu durvīm avārijas izejās visā ēkā. “Geze durvju aizvērēji ir populāri Rīgā, saka Gvido Mušperts. Šajā ēkā bija īpaši svarīgi, lai dizains būtu tikpat nevainojams un glīts. Tomēr GEZE durvju aizvērēji tirgū ir pazīstami ar augsto kvalitāti un lielisko funkcionalitāti, kas nozīmē, ka jūs redzēsiet daudz GEZE durvju aizvērēju daudzās vietās šajā galvaspilsētā,” viņš stāsta.

Droša automatizēto logu konstrukcija

Spindle drive E 250 NT.png

Automātisko logu piedziņu E 250 NT, savienota ar ugunsdrošības un dūmu ventilāciju.

Viena no īpašākajām instalācijām ir uz jumta augšējā loga, kas nepieciešama gan kā izeja apkopes darbiem, gan sadūmojuma un ugunsgrēka gadījumā. GEZE varēja piegādāt automātisko logu piedziņu E 250 NT, kas tika savienota ar ēkas ugunsdrošības un dūmu ventilāciju. Vajadzības gadījumā tas nodrošina funkcionālu izeju darbiniekiem, kuri apkalpo jumtu.

Mēs sadarbojāmies ar arhitektiem jau kopš pirmās dienas un palīdzējām atrast labākos risinājumus, kas apvienotu ēkā gan dizainu, gan lietojamību

Gvido Mušperts, GEZE pārstāvniecības inženieris.

IZSTRĀDĀJUMU SARAKSTS

  •